FLUTURIM P ORMES Skocisë (4K UHD) - Muzikë relaksuese në bukuri mahnitëse natyrore (video 4K Ultra HD)

Skocia, një vend që është pjesë autonome administrative dhe politike e Mbretërisë së Bashkuar të Britanisë së Madhe dhe Irlandës Veriore, është një territor vendi që ka kufij politikë, fizikë dhe gjeografikë, kulturorë ose historikë që mund të përcaktohen ose fiksohen qartë ose të mjegullohen. (në këtë rast, shpesh, e cila është pjesë e Mbretërisë së Bashkuar, një formë qeverie ose qeverie në të cilën kreu i shtetit është monarku, ...

Mexico 4K - muzikë relaksuese dhe video të bukura për natyrën

Meksika është e famshme për plazhet e saj me rërë të bardhë, natyrën e mahnitshme dhe monumentet e lashta arkitekturore të lëna nga ngulitjet e kohës. Nuk është një vend arkeologjik Aztec në qytetin e vjetër të vendosura në zemër të Mexico City. Vizitorët mund të admirojnë shumë vepra të bukura arkitektonike si Teatro Palacio de Bellas Artes, Monumenti i Revolucionit, Katedralja e Kishës Metropolitane.

FLUTURIMI MBI DOLOMITES (4K UHD) - muzikë relaksuese me bukuri mahnitëse natyrore (4K Video Ultra HD)

Dolomitët, të njohur gjithashtu si Dolomitët, Dolomitët ose Dolomitët, janë një varg malor i vendosur në verilindje të Italisë. Ato formojnë një pjesë të Alpeve Jugore të Gëlqerorëve dhe shtrihen nga lumi Adige në perëndim deri në Luginën Pieve di Cadore në lindje. Kufijtë veriorë dhe jugorë përcaktohen nga Lugina e Pusterit dhe Lugina e Sugana (italisht: Valsugana). Dolomitet janë të vendosura në ...

Fluturimi MBI Danimarka (4K UHD) - muzikë relaksuese në bukuri mahnitëse natyrore (video 4K Ultra HD)

  Danimarka, zyrtarisht Mbretëria e Danimarkës, është një vend verior në Evropën Veriore. Vetë Danimarka, e cila është më jugorja e vendeve skandinave, përbëhet nga gadishulli Jutland dhe një arkipelag me 443 ishuj të emëruar, më i madhi prej të cilëve janë Zeeland, Funen dhe ishulli i Jutlandit të Veriut. Ishujt karakterizohen nga tokë e lëmueshme e punueshme dhe brigje ranore, lartësi të ulët dhe klimë të butë. Danimarka është e vendosur ...

AUSTRIA në 8K ULTRA HD - Udhëtoni në vendet më të mira në Austri me muzikë TV 8K relaksuese

Austria është një vend i vogël. Megjithëse nuk ka një numër dhe larmi të tillë tërheqjesh, si, për shembull, në Itali apo Greqi, Austria ka bukuritë e veta. Por gjithmonë mund të bëni një listë të 10 atraksioneve më të mira austriake që nuk duhet të injorohen kur udhëtoni në Austri. Le të shohim se cilët janë ata për sa i përket numrit të vizitorëve: Pallati Schönbrunn: është në krye të turistëve ...

BOTA E KAFSHVE në 8K ULTRA HD • Tinguj të mrekullueshëm të botës së egër dhe natyrës 8K

Në këtë video 8K Ultra HD, ne tregojmë mjedisin tonë, i cili është shtëpia e një larmie të jashtëzakonshme të gjallesave, kafshëve dhe është ky biodiversitet që kontribuon drejtpërdrejt në qëndrueshmërinë e jetës në planet. Secili organizëm luan një rol unik në planetin tonë. Zhdukja graduale e biodiversitetit dhe kafshëve është më e rëndësishme nga sa mund ta imagjinojmë pasi në fund të fundit do të çojë në ...

Colors Ocean 8K ULTRA HD - Kafshët më të mira Detare 8K për Relaksim & Muzikë Qetësuese

OCEAN COLORS është një film i bukur dhe relaksues 8K për jetën detare dhe kafshët detare. Në këtë video, ne mund të vëzhgojmë kafshë detare nga e gjithë bota, me ngjyra dhe forma të bukura për një gjumë relaksues ose kohë relaksimi. Estimatedshtë vlerësuar se 70 dhe 80 përqind e të gjithë jetës në Tokë është nën sipërfaqen e oqeanit, dhe oqeanet përmbajnë 99 ...

Fluturimi MBI FRANC (4K UHD) - Muzikë relaksuese dhe natyrë e bukur - video 4K UltraHD

Franca është e vendosur në Evropën Perëndimore, Franca madhështore është e famshme për kryeqytetin më romantik të Parisit në botë, si dhe shumë struktura të famshme arkitektonike dhe destinacione turistike në të gjithë vendin. Ejani në Francë në një turne francez për të vizituar qytetin e mrekullueshëm të Romës, admironi luginën e pafajshme të bukur të Morienne, ... Turi Francez është gjithmonë një zgjedhje e shkëlqyeshme për udhëtarët që duan ...

Omani i pabesueshëm në 4K UHD - vendet më të bukura natyrore të një vendi ekzotik arab

Gëzoni pamje mahnitëse të atraksioneve më të bukura natyrore të Omanit! Muzika qetësuese, misterioze që shoqëron ndonjë gjë interesante është e shkëlqyeshme për relaksim, meditim dhe lehtësim të stresit. Shpresojmë të të bëjmë përshtypje me atraksione piktoreske të tilla si: Magnificent Wadi Ghul (03:10), (44:20) The Incredible Wadi Shab and Al Fanal Village (08:31) Ujërat magjepsëse blu-jeshile të qytetit antik të Qalhat (06:22), (01:46:20) Një mrekulli e natyrës - një pus karstik ...

Kosta Rika 4K - Muzikë relaksuese dhe video të bukura nga natyra

Kosta Rika është një vend i vogël i vendosur në Amerikën Qendrore, kryeqyteti i të cilit është San Jose. Pavarësisht nga madhësia e saj e vogël, Costa Rica Costa Rica (Spanjisht Kosta Rika (Spanjishtja është ende një nga vendet është një territor që ka kufij politik, fiziko-gjeografikë, kulturorë ose historikë, të cilët mund të përcaktohen qartë dhe të fiksohen, dhe të paqartë) (në në këtë rast, shpesh një territor që ka politik, fiziko-gjeografik, kulturor ose ...

FLUTURIM MBI DUBAI (4K UHD) - Muzikë relaksuese dhe video të bukura për natyrën - Video 4K Ultra

Si një nga shtatë emiratet, një shtet islamik i drejtuar nga Emiri i Emirateve të Bashkuara Arabe (Emiratet e Bashkuara Arabe) shkurtimisht, Dubai është i njohur në të gjithë botën për më shumë sesa arkitektura e tij madhështore, rrokaqiejt dhe qendrat e gjalla tregtare. , shkëlqimi i një hoteli me 7 yje ... por edhe tërheqja e Tregjeve të Arit, qyteti i vjetër është një qytet i madh, banorët e të cilit priren të jenë të zënë ...

Klops: Koenigsberg, qepë, snellklops

Kaliningrad është një qytet i mrekullueshëm, një vendbanim i madh, një fjalë e përdorur në fraza në sfera të ndryshme të veprimtarisë njerëzore, domethënë, banorët e të cilit, si rregull, nuk merren me bujqësi, e cila deri në 1946 ishte një njësi jo-sistemike e kohës matja, e cila historikisht në shumicën e kulturave nënkuptonte një cikël të vetëm të stinëve të ndryshimit (pranverë, verë, vjeshtë, dimër) ishte Königsberg Prusian dhe ishte pjesë e ...

Suxhuk. Rusisht dhe Gjermanisht: kush fiton?

Nga erdhi rajoni i madh etnokulturor në Evropën Lindore, emri historik i tokave sllave lindore, sallami në Rusi? Si bashkëjetuan salcice gjermane dhe ruse në Rusi ose Federatën Ruse (RF), një shtet në Evropën Lindore dhe Azinë Veriore? Çfarë sallamesh hëngrën paraardhësit tanë dhe sa kushtoi sallami? Ju ftojmë të flisni ... Suxhuku ka qenë prej kohësh një pjesë integrale e dietës sonë. Dikush…

Tantra Yoga: Pesë Fuqitë Hyjnore të Shakti

Yoga është një koncept në kulturën indiane, në një kuptim të gjerë, do të thotë një grup praktikash të ndryshme shpirtërore, mendore dhe fizike të zhvilluara në drejtime të ndryshme të hinduizmit dhe budizmit dhe që synojnë rrjedhën - koncepti i jogës në kulturën indiane, në një kuptim të gjerë, do të thotë një grup praktikash të ndryshme shpirtërore, mendore dhe fizike të zhvilluara në drejtime të ndryshme një fjalë e paqartë që mund të thotë: Drejtimi i vektorit - ...

Dyshimet: A jam vërtet i keq në yoga?

Yoga ajrore për fillestarët e të gjitha moshave dhe prejardhjeve. Dyshimet tona për veten nxiten vërtet nga një koleg mësimor shumë më i avancuar: A isha i keq apo (më keq) jo një jogin i vërtetë? A nuk u përpoqa shumë? A duhet të jem shumë më mirë? Për të qenë i sinqertë, të gjithë ndonjëherë e bëjnë këtë pyetje, nëse mund të vazhdoj rrugën time ...

Krambambuli, krambambula: pije dhe qen, histori dhe modernitet

Kur zbulohet një komplot interesant pas emrit të pazakontë të një pije alkoolike Historia e gatimit ndonjëherë ndërthuret çuditërisht me historinë e letërsisë. Shumë autorë u frymëzuan nga pjata të caktuara, kryevepra gastronomike me shpresën për të krijuar atë të tyre letrare. Jo të gjithë arritën të gjejnë një recetë për suksesin, gjithmonë ka shumë gjemba në rrugën e shkrimtarëve dhe kuzhinierëve. Në fund të fundit, si letërsia ashtu edhe gatimi janë ...

Stinët nga këndvështrimi i mësimeve tibetiane

Tibetianët i konsiderojnë stinët si orët natyrore të Tokës - ato ndikojnë jo vetëm në natyrën e botës materiale të Universit, në thelb - objektin kryesor të studimit të shkencave natyrore, por edhe trupin e njeriut. Ne do të mësojmë se si të merremi me këto ndikime. Sipas doktrinës kushtetuese tibetiane, stinët pasqyrojnë pesë elemente (ajri, zjarri, uji, toka dhe hapësira) dhe tre energjike ...

Ukrainë. Çfarë të shohim në Karpate

Ndoshta çdo turist e kupton që Karpatet janë jashtëzakonisht të bukur dhe plot ngjyra, pa marrë parasysh se në cilën kohë të vitit është një njësi jo-sistemike e kohës, e cila historikisht në shumicën e kulturave nënkuptonte një cikël të vetëm të ndryshimit të stinëve (pranverë, verë, vjeshtë, dimër) në rrugë. Çdo gjë është e bukur këtu, nga natyra te shijet e jashtëzakonshme të jashtëzakonshme të kuzhinës që do t'ju pëlqejnë absolutisht ...

baza e profilit për kromerën

Bazat ruse për programin hrumer për postimin masiv të mesazheve, që ekzekutohen në sistemin operativ Windows A jeni i angazhuar në promovimin e faqes në internet? Pastaj ju vini tek ne. Grupi ynë është në një telegram. Këtu mund të zgjidhni çdo bazë që ju nevojitet për punën tuaj Baza - një vend për ruajtjen e përkohshme të mallrave, për shembull: "baza e perimeve" Baza - një vend për ruajtjen e përkohshme të mallrave, për shembull: "baza e perimeve" për ...